Dlaczego warto wprowadzić kleik kukurydziany na diety maluszka?

Dlaczego warto wprowadzić kleik kukurydziany na diety maluszka?

Żywienie dzieci, szczególnie tych najmłodszych nie należy do łatwych zadań. Ze względu na ich delikatny układ trawienia posiłki powinny być łatwo przyswajalne, a produkty specjalnie dobrane dla dzieci. Jednym z nich jest kleik kukurydziany od BEE, którym możemy zagęścić mleko, czy zupkę, aby miała gęstą konsystencję i była bardziej pożywna. Co ważne, nie ma wyrazistego smaku, co jest dużym plusem, gdyż przypadnie do gustu każdemu dziecku. Dzięki uzyskanej konsystencję pokarmu łatwiej nam wprowadzić stopniowo do diety maluszka produkty zbożowe oraz pokarmy o lekkiej, gęstej konsystencji.

Kleik kukurydziany pierwszym pokarmem maluszka

Z racji, iż nie podrażnia brzuszka, nie zawiera słodzików i sztucznych barwników może być dodawany do pokarmu już od czwartego miesiąca życia. Produkowany jest z najlepszej jakości kukurydzy, uprawianej na specjalnych plantacjach. Ze względu na brak glutenu w swoim składzie nie wywołuje alergii pokarmowych i wpływa korzystnie na uklad pokarmowy najmłodszych. Świeżo upieczone mamy sięgają po nie, przy odstawianiu dziecka od piersi i przechodzeniu na mleko modyfikowane, aby je zagęścić. Kleik kukurydziany jest najlepszym wyborem dla dzieci borykających się z alergia mi pokarmowymi. Istotne jest również łatwostrawne węglowodany, które mały brzuszek szybko strawi. Dzięki tej właściwości jest często wykorzystywany do walki z zaparciami u dzieci. Po wprowadzeniu na stałe do jadłospisu kleiku kukurydzianego nasza pociecha powinna pozbyć się wszelkich dolegliwości trawiennych i pożegnać się z boli brzuszka na długo.

Co zawierają i jakie ma to znaczenie dla rozwoju maluszka?

Na rynku mamy wielu producentów produktów skierowanych do najmłodszej grupy wiekowej. Stąd też na sklepowych półkach znajdziemy kleik kukurydziany z zawartością witaminy B1 – dostarczanie jej na tym etapie rozwoju jest niezwykle ważne, gdyż bierze czynny udział w przemianach węglowodanów, a także korzystnie wpływają na układ nerwowy. Innym składnikiem często spotykanym są kultury bakterii o nazwie Bifidobacterium lactis, które połączone są z mlekiem matki.

Kleik kukurydziany powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu. Na szklankę mieszanki z mlekiem przeznacza się zazwyczaj około 4 łyżki stołowe produktu, a dawkowanie rozpisane jest na etykiecie zakupionego produktu. Co ciekawe kleik kukurydziany nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla dzieci- osoby mające problemy trawienne w swojej diecie powinny mieć lekko strawne posiłki, do których zaliczamy kleik.

Jedzenie - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com